NOV RUKOVODILAC ANSAMBLA VENAC

Miloš Cile Mitić, član Udruženja profesionalnih baletskih igrača, koreografa i baletskih pedagoga Srbije od januara 2018. godine je rukovodilac Ansambla narodnih igara i pesama Kosova i Metohije Venac iz Gračanice.

Na poziv Snežane Jovanović, direktora ovog profesionalnog folklornog ansambla, koji radi na prostoru Kosova i Metohije već više od pola veka (trenutno nedaleko od svoje matične Prištine) Mitić je postao deo umetničkog tima i trenutno radi na pripremi ansambla za nove projekte, ali i obnovu starog repertoara.

Diplomirani istoričar i student master programa etnologije i antropologije sa dugogodišnjim igračkim i pedagogškim istustvom u leskovačkom Abraševiću i beogradskom AKUD Ivo Lola Ribar Cile Mitić je ovu kalendarsku godinu započeo prenoseći svoje znanje o narodnim igrama na seminaru folklora u poljskom gradu Poznanj od 12. do 14. januara.

Zorba sajam 2015