NAGRADA I SPECIJALNA POHVALA TERPSIHORA 2015.

Povodom Svetskog Dana igre 29. Aprila –  27. aprila 2015. godine, tročlani žiri Udruženja profesionalnih baletskih igrača, koreografa i baletskih pedagoga Srbije, u sastavu: Ksenija Dinjaški, baletski pedagog, teoretičar igre i kritičar (predsednik), Rosa Milić, baletski umetnik i pedagog klasičnog baleta i Slobodan Beštić, dramski umetnik, doneo je odluku da se nagrada Terpsihora za 2015. godinu dodeli koreografu i reditelju predstave ONI Đorđu Makareviću, Narodnog pozorišta u Beogradu.

Specijalna pohvala dodeljuje se autorskom timu predstave BALERINE u izvođenju Foruma za novi ples Srpskog narodnog pozorišta iz Novog Sada.

Nagradu i Specijalnu pohvalu podržali su Ministarstvo kulture i informisanja i Institut za umetničku igru Beograd.
Svečanost povodom dodele biće održana 29. aprila s početkom u 13 časova u Muzeju Narodnog pozorišta u Beogradu, ulica Dositejeva 2, nakon toga biće otvorena izložba fotografija studenata prve godine Instituta za umetničku igru pod nazivom Pokret i slika.