Lisabonska priča

O projektu Lisabonska priča premijerno je prikazana 13. maja 2010. godine na sceni Raša Plaović u Narodnom pozorištu u Beogradu u okviru XIV Festivala koreografskih minijatura, kao koprodukcija Udruženja baletskih umetnika Srbije i Udruženja profesionalnih baletskih igrača, koreografa i baletskih pedagoga Srbije uz finansijsku pomoć Sekretarijata za kulturu grada Beograda. Balet Lisabonska priča nastao je po ideji, koreografiji i režiji Aleksandra Ilića u saradnji s Majom Volk i beogradskim fadistima. Tekst i naracija Maja Volk; kostim Olja Mrđenović; scenografija Boris Maksimović. Na poziv ambasadora Portugala NJ.E. Luiša de Almeida Sampajo u okviru dana portugalske kulture Lisabonska priča je izvedena u Novom Sadu (maj 2011). Igrači: Ivana Kozomara; Milja Đurić; Olga Olćan; Ana Ivančević; Silvija Džunja; Miloš Isailović; Tamás Csizmadia; Miloš Marijan; Miloš Kecman. Beogradski fadisti: Maja Volk; Maja Klisinski; Aleksandra Radonjić; Nevena Filipović; Bojan Knežević; Dejan Savić; Jovica Šošić; Ivica Stjepanović; Nemanja Sekiz.